piątek, 13 maja 2016

Mecz Ruchu kontra Wisły Kraków

Klasa 2 a na meczu Ruch Chorzów - Wisła Kraków

Uczniowie klasy 2 a - w ramach swojego projektu edukacyjnego „Niebieska legenda” - wybrali się w niedzielę (03.04 br.) na mecz Ruchu Chorzów z Wisłą Kraków. Spotkali się pod szkołą o 16:40, a stamtąd przemaszerowali pod stadion. Korzystając z zaproszenia Działu Marketingu Ruchu S.A. zajęli swoje miejsca w sektorze rodzinnym.Widowisko rozpoczęło się o godzinie 18, a kibice powitali przybywających na boisko piłkarzy. Niestety, już w piątej minucie meczu krakowianie zdobyli pierwszą bramkę, tym samym przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po dwudziestu minutach chorzowianie wyrównali, a kibice popadli w stan euforii. Pierwsza połowa skończyła się remisem, jednak już na początku drugiej, goście zdobyli kolejne dwie bramki. Pod sam koniec rywalizacji Niebieskim udało się zdobyć drugą - ostatnią w tym meczu bramkę (wynik 2:3).Uczniowie mieli okazję obserwować doping prawdziwych fanów obu drużyn, a także znaleźć się bezpośrednio w centrum nie do końca bezpiecznych wydarzeń. Przekonali się, jak ważne jest kulturalne dopingowanie i jak niewiele potrzeba, aby doszło do poważnych aktów przemocy wśród kibiców przeciwnych drużyn. Wyjście na mecz było niewątpliwie ciekawą formą realizacji projektu, co zaowocowało zadowoleniem na twarzach drugoklasistów, a także dało im niezapomniane przeżycia i wspomnienia.